KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 9195030
*
nr 919 5030
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2014
kl 19:41:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 13:36:12
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06
*
Roger Risberg
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs mer om Roger Risberg
nr 919 5030
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 13:36:12 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk mÃ¥lare född i Göteborg 1956, död 2011.Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06